menu Informace

ateneo

Výjimečný koncert

DNA (Dernières nouvelles d’Alsace), 16. 3. 2017

Kostel sv. petra a pavla v Hochfeldenu minulou neděli přivítal sbor Ateneo, pocházející z České Republky. Poslední koncert jejich turné v Alsasku.

Smíšený sbor Ateneo je složen ze studentů z různých fakult univerzity Palackého, na Moravě, jedné z nejstarší a nejprestižnějších univerzit střední Evropy.

Toto uskupení vytvořené v roce 2001 pod vedením Pavla Režného, poskytlo nedělnímu publiku, přes hodinu dlouhý, výjimečný koncert. Jejich velmi bohatý repertoár se skládá ze skladeb hudby klasické, lidové a sborových úprav písní moderních. Mladí sboristé předvedli i hudbu sakrální například skladbu Ave verum corpus od Mozarta a nebo také In paradisum, část z rekviem Karla Jenkinse. Mezi další, více moderní kousky, které okouzlily diváky, patřilo úchvatné Hallelujah od Leonarda Cohena, Smile, melodie složená Ch. Chaplinem a nebo také Hejsa Hejsa od českého skladatele Antonína Tučapského. Publikum ocenilo přídavek a nešetřilo svým potleskem. Hlasové uskupení vystoupovalo na pozvání Jean-Pierra Piela, starosty Breitenbachu. „V naší obci už dlouhou dobu počítáme s lidmi z Česka, navázali jsme vztah s touto zemí a doufáme v další příjezd tohoto výjimečného sboru, pro který je mezinárodní turné běžné.“ Členové sboru, ubytovaní v rodinách z údolí Villé, měli koncert v Breitenbachu a Gersheimu, poté zpívali na mši na hoře St. Odile před ukončením jejich alsaské cesty v Hochfeldenu.

Úryvek z novin